תזונה מותאמת אישית, הינה תחום מחקרי מרתק וחדש לגמרי אשר התגלה על ידי מדעני מכון וייצמן, פרופ' ערן סגל וד"ר ערן אלינב, ועדיין נמצא בתהליכי מחקר. מחקריהם העלו ממצאים פורצי דרך בתחום התזונה המותאמת אישית אשר מתחילים להסביר את אחת השאלות המאתגרות ביותר: מדוע אחדים נאבקים להוריד ממשקל גופם בעוד אחרים, שאוכלים את אותו המזון, נותרים רזים וחטובים?!. במחקרים אלה הועלתה ההשערה שייתכן וכל אדם מגיב אחרת לאותו סוג מזון עקב הבדלים בהרכב המיקרוביום (כלל אוכלוסיית החיידקים המאכלסים את המעי, החיידקים ה'טובים' וה'רעים'), ולכן כל אדם זקוק להנחיות תזונתיות אינדיבידואליות ולא להנחיות אוניברסליות. המחקר נמשך כבר מספר שנים והמידע על ההשפעה ההדדית, חיידקים-אדם, הולך וגדל.

מיוחד לגולשי דיאטנית עד הבית- לחצו כאן לקבלת קופון הנחה אישי לבדיקת החיידקים שלכם בחברה מובילה בתחום.

מחקר תזונה מותאמת אישית וממתיקים מלאכותיים

המחקר בתזונה מותאמת אישית החל את דרכו בתחום הממתיקים המלאכותיים. הממתיקים אלה נמצאים בשימוש כבר יותר ממאה שנה ומטרתם לספק את הטעם המתוק במזון ללא תוספת קלורית. הפופולאריות של ממתיקים אלה רבה מאוד, בעיקר בזכות מחירם הנמוך ומחקרים שתומכים בתרומתם להרזיה ולנרמול רמות הסוכר. יחד עם זאת, תוצאות מחקרים אחרים הראו מסקנות הפוכות- 60% מצרכני הממתיקים המלאכותיים נמצאים בהשמנה ובעלי סיכון גבוה יותר לסוכרת סוג 2. למרות מידע סותר זה, אישר ארגון המזון והתרופות האמריקאי, ה- FDA,  שישה סוגים של ממתיקים מלאכותיים בארה"ב.
אחת השאלות עליהן המחקר בתזונה מותאמת אישית בא לענות היא האם חיידקי המעי מעורבים בתופעה זו, בה אנשים שונים מגיבים אחרת לממתיקים מלאכותיים. ההשערה היתה שבתגובה לחשיפת חיידקי המעי לממתיקים המלאכותיים הם מפרישים חומרי דלקת שמגבירים עלייה של סוכר בדם. המחקר נעשה תחילה על עכברים ולאחר מכן גם על בני אדם והממצאים הראו כי לשימוש בממתיקים מלאכותיים, במינונים המאושרים על ידי ה- FDA, היה קשר ישיר ומובהק להתפתחות אי סבילות לגלוקוז. אי סבילות זו הינה הסמן הראשון להתפתחות סוכרת סוג 2, השמנה ופרמטרים נוספים של התסמונת המטבולית וכל זאת עקב שינויים משמעותיים בהרכב ובתפקוד אוכלוסיית חיידקי המעי. חשוב לציין שהמדענים גילו שתי אוכלוסיות שונות של חיידקי מעי בבני-אדם – אוכלוסייה אחת שהגבירה את אי-הסבילות לגלוקוז לאחר צריכת ממתיקים, ואוכלוסייה שנייה שלא השפיעה על רמות הסוכר בשום צורה. לפיכך הגיעו למסקנה כי תזונה מותאמת אישית חשובה במיוחד לבריאותנו וכי יש צורך בבחינה מחודשת של הצריכה המאסיבית של חומרים אלה מכיוון שהם בעצם עלולוים לתרום להתפתחות המחלות שאותן הן נועדו למנוע מלכתחילה.

תזונה מותאמת אישית – כיצד משפיע מיקרוביום על תגובת הגוף למזונות שונים?

כמות האנשים הסובלים מרמות סוכר גבוהות הולכת ועולה, בארה"ב לדוגמא, 37% מהאוכלוסייה הבוגרת סובלת מתופעה הנקראת "פרה-סוכרת". פרה-סוכרת מאופיינת בעליה ברמות הסוכר לאחר ארוחה, עליה שכזו מהווה גורם סיכון משמעותי ועצמאי להתפתחות מחלת הסוכרת. נתון משמעותי נוסף שחשוב לציין כי 70% מהפרה-סוכרתיים מפתחים בסופו של דבר סוכרת. בנוסף, רמות גבוהות של סוכר קשורות לגורמים נוספים שקולקטיבית נקראים התסמונת המטבולית וכוללים: השמנה, יתר לחץ דם, היפרטריגליצרידמיה, כבד שומני לא אלכוהולי, מחלות לב וכלי דם. על כן, שמירה על רמות סוכר מאוזנות הינה קריטית למניעת מחלת הסוכרת ולשמירת התסמונת המטבולית תחת שליטה. חשוב להבין כי תזונת האדם היא גורם מרכזי בקביעת רמות הסוכר ולכן הכרחי לבחור מזונות שמאפשרים עלייה נורמלית של סוכר בדם. כיום אין שיטה לחזות עליות בסוכר לאחר ארוחה והשיטות הקיימות של ספירת כמות פחמימות בארוחה ואינדקס גליקמי- אינן חוזות בצורה מיטבית עלייה שכזו. ארוחות המכילות מגוון מזונות, כמות שונה של פחמימות בארוחה ועוד פרמטרים כמו קרבה לפעילות גופנית, שעות הארוחות ועוד, הופכות לבלתי ניתנות להערכה.

תזונה מותאמת אישית – חיזוי תגובות גליקמיות

קיימים מספר גורמים העשויים לתרום לשונות הבין-אישית בתגובת הגוף לתזונה, עליהם ניתן למנות: גנטיקה, אורח חיים, רגישות לאינסולין, רמת פעילות הלבלב ועוד. החוקרים במחקר התזונה מותאמת אישית העלו את ההשערה, כי יתכן וגם לחיידקי המעי ישנה תרומה בנושא. לבחינת השערה זו, הם ביצעו ניסוי בו בדקו את עליית רמות הסוכר בדמם של אנשים פרה-סוכרתיים ואנשים בריאים לאחר ארוחה. משתתפי המחקר צוידו במכשירי ניטור קטנים שמדדו את רמות הסוכר בדמם באופן רציף. הם התבקשו לרשום את כל מה שאכלו וכן את מאפייני אורח החיים שלהם כגון זמני שינה והתעמלות. ניתור שכזה אפשר למדענים לעקוב אחרי תגובות אישיות למזונות שונים. בסך הכל, עקבו המדענים אחרי תגובות אנשים שונים ליותר מ-46 אלף ארוחות. בהסתמך על נתונים אלה, פיתחו המדענים נוסחה אשר ניבאה נכונה את התגובות האישיות של משתתפי המחקר למזונות שונים. במחקר המשך, תוך שימוש באותה הנוסחה הצליחו החוקרים לנבא נכונה את שיעור העלייה ברמת הסוכר בדם בתגובה למזון, דבר שהראה כי אפשר ליישם אותה במשתתפים חדשים. כך בהמשך, באמצעות שימוש בנוסחה הרכיבו החוקרים דיאטות המסייעות לשמור על עלייה תקינה בסוכר לאחר ארוחה.
הדיאטות המותאמות אישית אכן עזרו לנבדקים לשמור על רמות בריאות של סוכר בדם, ולעומת זאת, דיאטות אחרות גרמו פעמים רבות לעלייה מהירה ומשמעותית ברמות פרמטר זה. יתר על כן, כתוצאה מדיאטה מותאמת אישית, נרשמו שינויים אחידים בהרכב חיידקי המעיים, דבר המצביע על כך שחיידקים אלה יכולים להיות מושפעים מדיאטה אישית, והם, בתורם, יכולים להשפיע על התגובה למזון מבחינת תגובת הגוף בשינוי רמת הסוכר בדם. יש לציין כי מזונות מסוימים שהופיעו בדיאטה מותאמת אישית אצל נבדק אחד הופיעו אצל נבדק אחר בדיאטה שלא מותאמת. שתי הדיאטות כללו את אותו מספר הקלוריות והשתנו מאדם לאדם.

תזונה מותאמת אישית ותסמונת "ההשמנה החוזרת"

"השמנה חוזרת" או "אפקט היו-יו" היא תופעה ידועה ומאוסה בקרב אנשים שעושים דיאטות. לצערנו, אחר ירידה מוצלחת במשקל, רוב האנשים חוזרים להרגליהם הישנים והתוצאה היא עלייה חזרה למשקל הקודם פלוס מספר ק"ג נוספים. בנוסף לכך, יכולים לחול בגוף שינויים נוספים כגון: איבוד שריר ועלייה באחוזי השומן לרמה גבוהה יותר משהייתה בעבר וכן עלייה בסיכון למחלות הקשורות להשמנה- סוכרת, כבד שומני ושלל מחלות הקשורות לתסמונת המטבולית. במסגרת המחקר לתזונה מותאמת אישית, גילו החוקרים כי חיידקי המעי מעורבים גם בתופעה זו. מניסוי שנערך על עכברי מעבדה, נמצא כי חיידקי המעי 'זוכרים' את גלגולי ההשמנה וברגע שהפרט חוזר לאורח חייו לפני ההרזיה, הם מאיצים את תהליך ה"השמנה החוזרת". מסתבר שבמשך חצי השנה הסמוכה לירידה במשקל פועלים החיידקים בפעילות לא תקינה, בעלת 'דפוס חיידקי שמן', למרות שכל מערכות הגוף חזרו לפעילות תקינה. בהמשך, לאחר השתלת חיידקים נאיביים (ללא זיכרון של השמנה) בעכברים לאחר הרזיה מוצלחת, לא נצפתה עלייה מואצת במשקל. ממחקרים אלו התגלה גם המנגנון לתופעה זו- התברר כי מדובר בשני מרכיבים ממקור צמחי, ממשפחת הפלבונואידים, אשר תורמים ליצירת אנרגיה מפירוק של שומן. חיידקים עם זיכרון השמנה מפרקים רכיבים אלה מהר יותר מחיידקים נאיביים ולא מאפשרים להם לפעול בצורה אידיאלית וכך בעצם הגוף ממשיך לאגור שומן מבלי לפרקו. במקרה זה החוקרים מאמינים כי יש גם אפשרות אחרת שיכולה להיות יעילה יותר מהחדרת חיידקים נאיביים והיא החדרת הרכיבים עליהם פועלים החיידקים או במילים אחרות צריכת אותם שני מרכיבים ממשפחת הפלבנואידים באופן יומיומי כך שרמתם בגוף תישמר לאורך זמן ארוך יותר. פלובוניאידים נמצאם במספר פירות וירקות וביניהם אוכמניות, תפוחים, אגסים, שזיפים, תותים, ענבים, פלפלים, סלרי, בצל, תרד, אגוזי פקאן, פיסטוק וכו'.

תזונה מותאמת אישית , השעון הביולוגי של חיידקי המעי ומה שבינהם

השעון הביולוגי ממוקם בחלקו המרכזי של המוח והוא בעצם מנגנון המווסת ומתזמן חלק ניכר מהתפקוד היומיומי של האדם. שעון זה מושפע משינויי אור וחושך וכאשר מחזור השעון הביולוגי נמצא בחפיפה עם מחזור השמש, לאדם מתאפשר תפקוד מיטבי. ידוע זה מכבר כי שיבוש השעון הביולוגי משבש תהליכים פיסיולוגיים בגוף האדם ויכול לתרום להשמנה, סוכרת, סרטן ועוד. במחקר זה על תזונה מותאמת אישית, גילו החוקרים כי חיידקים בגופנו מושפעים גם כן מאותו שעון ביולוגי ופעילותם משתנה בהתאם לשעות היום. במחקר התגלה שהפרעה בשעון הביולוגי, תופעה ממנה סובלים אנשים העובדים במשמרות לילה או טסים תכופות לדוגמא, מחוללת שינויים משמעותיים בהרכב חיידקי המעי ובתפקודם המחזורי של החיידקים עצמם. כן התגלה כי פעילותם המחזורית של החיידקים משפיעה על ביטוי אפיגנטי של גנים מסוימים ולא רק במעי אלא גם באיברים נוספים כגון הכבד. חיידקי המעי מזהים את מחזורי הערות והשינה באמצעות זמני הארוחות ומתזמנים את פעילותם בהתאם, לדוגמא הפקת אנרגיה ממזון מתרחשת בשעות הערות וסילוק רעלים בשעות מנוחה- דבר זה יכול להסביר תופעות לוואי של תרופות מסוימות, השמנה ועלייה בסיכון לסוכרת. יכולת החיידקים לזהות את פעילות השעון הביולוגי מוכיחה שוב עד כמה הקשר הדוק וכמה כל הפרעה לקשר הזה יכולה להשפיע על בריאותנו.
לסיכום, העתיד כבר כאן. היום בעזרת בדיקת חיידקים ושאלון אישי מפורט ביותר, מרבית האנשים יוכלו לדעת את תגובת הסוכר האישית שלהם למזונות ולהעזר בכך לשמירת רמות סוכר מאוזנות.

מיוחד לגולשי דיאטנית עד הבית- לחצו כאן לקבלת קופון הנחה אישי לבדיקת החיידקים שלכם בחברה מובילה בתחום.

לפרטים נוספים על תזונה מותאמת אישית מוזמנים לפנות לצוות דיאטנית עד הבית ונחזור אליכם בהקדם.