בהמשך למאמר שהכנו בנושא תזונה בצל מגיפת הקורונה, הכנו עבורכם מספר טיפים בתזונה במיוחד עבור ימים אלה של מגיפת הקורונה:

1 . ביגוד צמוד ספורטיבי/חגיגי יכול לעזור בשמירה על מודעות ושליטה באכילה בימי הקורונה

בימי הקורונה, כאשר לא יוצאים מהבית ונשארים עם הפיג'מה/טרנינג- דווקא כדאי ללבוש בגדי ספורט צמודים (נוחים עד כמה שאפשר!) ונעלי התעמלות- יהיה יותר קל לעשות פעילות גופנית מהבית עם שלל הסרטונים הקיימים ברשת או לנצל את ה- 100 מטר בסביבה לתזוזה. מאוד קשה למוח שלנו לצאת מאזור הנוחות, אבל אם אנחנו כבר לבושים- הרבה יותר קל.
גם שמתלבשים חגיגי ויוצאים מ"המוד" המוזנח, זה יכול להשפיע על בחירה באכילה יותר איכותית. שווה לנסות!!

2. אפשר להקטין את כמות המצרכים במתכונים לחצי ואפילו לרבע!

כשמחפשים מתכון באינטרנט רוב האנשים מבצעים את המתכון כפי שהוא עם הכמויות המקוריות. אפשר וכדאי להקטין את הכמויות שבמתכון לחצי ואפילו לרבע אם מדובר במשפחה קטנה וכך לא "נתקעים" עם כמויות גדולות.
מחקרים מראים שכאשר אנחנו מכינים כמות קטנה, רוב הסיכויים שגם נאכל כמות קטנה. גם חסכון כספי וגם בריאותי.

3. מתכננים ומקטינים את אי הוודאות!

בימי הקורונה לרוב האנשים יש יותר זמן, לא תמיד יש אנרגיות☹ אבל התמקדות בכתיבה של מה מתכננים לאכול במהלך היום, מה מתכננים לאכול בארוחה הבאה, מה מתכננים לאכול בארוחת החג כדי להרגיש טוב אחרי הארוחה ולהימנע מתחושה של כבדות- יכולה לאפשר פוקוס של מה אנחנו רוצים!
גם אם זה לא יצא אחד לאחד כמו שתכננתם, עצם ההתכוונות תעזור לכם להישאר מחוברים למה שאם רוצים, לחלקים שבכם שכן רוצים לשמור על משקל תקין ובריאות טובה גם ביום יום ובחג!
נכון, אנחנו חיים עם הרבה אי וודאות. אך על מה שיש וודאות, קחו אחריות ובחרו באפשריות שיקדמו אתכם לבריאות פיזית ונפשית טובה יותר.

 

למי שזקוק ליווי אישי דרך וידאו צ'ט, במיוחד בתקופה זו, בנינו עבורכם סדנת תמיכה און ליין במחיר אטרקטיבי, כל הפרטים כאן