בדיאטנית עד הבית אנחנו נמצאים בהתפתחות תמידית עבור לקוחותינו על מנת לספק להם כלים נוספים ופשוטים להגיע לשינוי תזונתי והתנהגותי יסודי הנשאר לאורך זמן. במהלך השנים נתקלנו בשיטת ה-Cognitive behavioral therapy  (CBT) שפירושה שינוי קוגניטיבי התנהגותי. בעבר היה נהוג שדיאטניות היו משתמשות בתפריט ככלי עיקרי על מנת לעזור לאנשים להשיג את מטרותיהם בכל הקשור לתזונה מותאמת עבור הורדה במשקל, עלייה במשקל, סכרת, יתר לחץ דם וכדומה. כיום בדיאטנית עד הבית מבינים אחרת- התפריט אומנם יכול לעזור להבנת כמויות, הרכב וסוג המזון, אך על מנת שאדם המעוניין בשינוי יוכל להתמיד בו הוא זקוק גם לכלים מתחום השינוי ההתנהגותי.

על שיטת ה- CBT

הCBT הינה שיטה טיפולית שמתמקדת בכאן ועכשיו ועוזרת בין השאר לתקן טעויות חשיבה בנושא האוכל ובכך מאפשרת לשנות את התנהגות האכילה. הביטוי השגור "הכול בראש" כבר הוכח מחקרית והשיטה מראה שברגע שמצליחים לשנות את המחשבה ניתן לשנות את התנהגות ולהשיג מטרות כגון התמדה בפעילות גופנית, סידור הארוחות, טיפול בהתקפי אכילה ועוד. כמובן שלא מדובר בקסם- על מנת לשנות את המחשבה דרוש תרגול ושיעורי בית. לקוחותינו ששיטת ה- CBT מתאימה להם מספרים על הצלחה בהסרת מכשולים ומחשבות שגויות שהנחו את האכילה שלהם וכן הקלה גדולה בהשגת מטרות תהליך הטיפול. באותה נשימה חשוב לציין שלכל אדם מתאימה גישה ספציפית והאומנות היא להתאים עבורו את הטוב ביותר. ברוב המוחלט של המקרים התשובות נמצאות אצל הלקוחות שלנו ואנחנו נותנים להם את הכלים המתאימים למצוא אותן.

דוגמא לשימוש בשיטת CBT כחלק מתהליך שינוי תזונתי

כאמור הבסיס לכל התנהגות שלנו הוא המחשבה. לדוגמא לאדם החושב ש "אם כבר הארוחה הזאת נהרסה ולא אכלתי לפי הכללים, אז כל היום כבר הרוס וזה לא משנה מה אני אוכל בהמשך", ההתנהגות במקביל תתבטא באכילת ארוחות ללא בקרה והכנסה גדולה של קלוריות שבהעדר צורך לגוף, יהפכו לשומן. כאשר אותו אדם מחליף מחשבה שלילית זו בעזרת כלים מתחום ה- CBT והמחשבה החלופית הינה "בסדר, הארוחה הזאת לא הצליחה ובארוחה הבאה אתקן ואמשיך לאזן את התזונה ולרדת במשקל"- התנהגות האכילה תאופיין בהמשך ארוחות תקינות ובהרגשה של שליטה. התוצאה תתבטא בירידה במשקל או באחוזי השומן בהתאם למטרה.

אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר ולשנות באופן יסודי את התנהגות האכילה שלכם על מנת להשיג שינוי ארוך טווח שיישאר כחלק מדרך המחשבה שלכם.