להלן מספר שאלות נפוצות לדיאטנית בנושאי תזונה דיאטה ופעילות גופנית ותשובות מצוות דיאטנית עד הבית.

האם יותר טוב לשתות מיץ טבעי מאשר מיץ רגיל?

תשובת צוות דיאטנית עד הבית: ברמת העיקרון התשובה היא כן אך חשוב לדעת שמיץ טבעי עשיר בויטמינים ומינרלים אך גם בסוכר ודל בסיבים תזונתיים לעומת הפרי השלם. לדוגמא: בכוס מיץ תפוזים סחוט טבעי (4 תפוזים) יש 12 כפיות סוכר. כמו כן חשוב להבין למי מכוונת ההמלצה מכיוון שלכל אדם מתאים משהו שונה בהתאם למטרה שלו ולמצבו הבריאותי.

אני מעוניין לעלות במשקל. האם אני צריך לראות דיאטנית?

תשובת צוות דיאטנית עד הבית: הרבה מלקוחותינו דווקא מעוניינים לעלות במשקל החל מתינוקות וילדים הסובלים מתת משקל (FTT) וכלה במבוגרים המעוניינים להיפרד מהרזון.

האם כדאי לי לאכול אבוקדו? כל הזמן אומרים לי שזה משמין.

תשובת צוות דיאטנית עד הבית: אומנם אבוקדו שייך לקבוצת השומנים אך מדובר בחומצות שומן שחשובות לגוף ואף עוזרות בהורדה של רמות השומנים בדם. ההמלצה לאכילת אבוקדו וכמותו תלויים בצרכים האנרגטיים והבריאותיים של אותו אדם ולכן התשובה לשאלה זו משתנה בין איש לרעהו.

עשיתי מספר דיאטות בעבר והצלחתי לרדת מאוד יפה במשקל (למעלה מ-20 ק"ג) אך לאחרונה אני לא מצליח לרדת במשקל,  אני מרגיש שכל מה שאני עושה גורם לי רק לעלות במשקל. מה כדאי לי לעשות?

תשובת צוות דיאטנית עד הבית: אתה מתאר מצב מאוד שכיח. רוב האנשים שעושים דיאטות משנים בצורה לא מבוקרת וחדה את הרכב האכילה שלהם והגוף מגיב בירידה יפה במשקל. אך לצערי לאחר שמשיגים את משקל היעד ישנה חזרה להרגלי אכילה שהיו לפני הירידה במשקל רק מכיוון "שעכשיו אפשר" "עכשיו אני במשקל תקין" ואני יכול לחזור לאכול מה שאכלתי לפני ולאט לאט או מהר מהר חווים עלייה במשקל שהיא בד"כ יותר גדולה מהמשקל ההתחלתי. לאחר מספר דיאטות שכאלו גם הגוף וגם הנפש מתעייפים וזה הופך להיות קשה יותר ויותר. הגוף באיזה שהוא אופן מאבד את האמון באדם ומפריש חומרים המסכלים בסופו של דבר את הירידה במשקל. לכן אנחנו ממליצים על שינוי בהתנהגות האכילה בדרך יסודית ומאוזנת ובכך הלקוחות שלנו חווים הצלחה שנשארת איתם ולא נעלמת בסיום הדיאטה.

אני מתאמן כבר חצי שנה בחדר כושר ואני לא מצליח לרדת במשקל. מה לדעתך הבעיה שלי?

תשובת צוות דיאטנית עד הבית: אנחנו שומעים לא מעט על אנשים שמתחילים להתאמן ולא מצליחים לרדת במשקל. רוב הטעויות בנושא זה קשורות לחוסר התאמה בין התזונה לבין תוכנית האימונים. ברגע שמקבלים הכוונה נכונה בנושא זה מתחילים לראות תוצאות.

מה כדאי לי לאכול אחרי אימון גופני?

תשובת צוות דיאטנית עד הבית: אחרי פעילות גופנית מומלץ לאכול ארוחה עשירה בחלבונים כגון: טונה/ עוף ללא עור/ בשר דל שומן/ ביצה/ גבינות עד 5% וכד' וכן בתוספת של פחמימות כגון: לחם/ פסטה/ אורז וכד'. חשוב שהארוחה תהיה דלה בשומן על מנת למנוע עיכוב של הגעת הפחמימות והחלבונים לבניית השריר ולמילוי המאגרים שלו.

יש לך שאלה נוספת? צור קשר לדיאטנית עד הבית ונשמח לעמוד לשרותך ולפרסמה באתר