דיאטנית קלינית היא אשת מקצוע אשר סיימה 3 שנות לימודים בתואר ראשון למדעי התזונה  (B.Sc.Nutr.) באחד מהמוסדות האקדמאיים המוכרים בארץ וכן תקופה של כחצי שנה הכשרה מעשית (סטאז') הכוללת עבודה בבית חולים ובמוסדות בריאות הציבור.

דיאטנית קלינית – במי היא מטפלת?

באופן אינטואיטיבי נראה כי רוב האנשים הפונים לדיאטנית קלינית יהיו בעלי משקל עודף שמטרתם הורדה במשקל, אך לא תמיד זה המקרה. במקרים רבים דיאטנית  קלינית מטפלת גם בספורטאים המעוניינים להעלות במסת שריר ולשפר את ביצועיהם הספורטיבים, בהורים לילדים אשר מעוניינים לשפר את תזונת המשפחה וכן במטופלים קליניים בעלי בעיות בריאותיות שיש להתאים עבורם תזונה מותאמת אישית כגון חולי סכרת הזקוקים לתפריט תזונתי לסכרתיים.

דיאטנית קלינית- מאיפה היא צוברת את ניסיונה?

דיאטנית קלינית צוברת לרוב את ניסיונה בבתי חולים, קופות חולים וכן בקליניקות פרטיות (לדוגמא בעבודה כדיאטנית ב"דיאטנית עד הבית") כדיאטנית עצמאית. על פי רוב הדיאטניות עובדות במספר מקומות עבודה במשרה חלקית, זאת על מנת להעשיר את עולם הידע שלהן בתחום התזונה הקלינית וכן בכדי לשמור על גיוון תעסוקתי. במסגרות השונות הדיאטנית הקלינית פוגשת סוגי מטופלים שונים כנזכר לעיל ומתאימה לכל אחד את התזונה המתאימה עבורו.

דיאטנית קלינית- האם הכל מסתכם בתפריט?

המחשבה הנפוצה ביותר היא שכאשר מגיע מטופל לדיאטנית קלינית, יינתן לו תפריט לאחר פגישה קצרה. בפועל זה אכן מה שלרוב קורה כאשר מגיעים לדיאטנית העובדת באחת מקופות החולים, אך כשמגיעים לדיאטנית פרטית, אשר מתאימה את התזונה עבור המטופל באופן אישי, פגישת ההכרות ארוכה יחסית (עד כשעה וחצי) ומתנהלות בהמשכה פגישות מעקב בהן עובדת הדיאטנית, מלבד על תפריט המזון (דיאטה), גם על שינוי התנהגות האכילה של המטופל.

בצוות דיאטנית עד הבית דיאטניות קליניות מוסמכות בעלות ניסיון טיפולי רב ועשיר. צור קשר עם דיאטנית קלינית ותתחיל להשיג את מטרותיך!