דיאטנית ילדים שמגיעה עד הבית

בשנים האחרונות, תופעת ההשמנה בקרב ילדים הופכת נפוצה וכבר היום ילד אחד מכל שלושה בכיתה ז' סובל מבעיית עודף משקל. מלבד ההשלכות הפיזיות של ההשמנה בגיל צעיר, ישנן גם השלכות נפשיות ורגשיות העלולות לפגוע בילד.

 הילד שלך סובל מהשמנה?

 האם הילד שלך בררן באוכל?

 הילד שלך סובל מהערות פוגעניות בבית הספר?

 האם ילדך אוכל כאשר משעמם לו ולא מתוך רעב אמיתי?

 רוצה לדעת כיצד להקנות לילדך הרגלי תזונה בריאים שיעזרו לו לרדת במשקל?

אם ענית כן לאחת מהשאלות-  אנחנו כאן בשבילך. במסגרת שרותי דיאטנית עד הבית, דיאטנית קלינית מוסמכת אשר בנוסף להכשרתה הרגילה מתמחה בטיפול תזונתי בילדים, תגיע אליך עד הבית בשעות הנוחות לך ותתאים המלצות שיובילו את ילדך להתפתחות תקינה ואותך לשקט נפשי.

לתיאום דיאטנית קלינית אישית מתמחה בילדים, אנחנו מזמינים אותך להשאיר פרטים כאן ונחזור אליך בהקדם

מדוע דיאטנית ילדים?

דיאטנית ילדים היא דיאטנית בעלת התמחות בטיפול תזונתי בילדים בזכות ידע נרחב וניסיון עשיר בנושא התפתחות ילדים- שלבים בגדילה וצמיחה, דרכים לטיפול באכילה בררנית, טיפול בהשמנת ילדים, תסמונת מטבולית בילדים (יתר לחץ דם, שומנים מעל הנורמה, כבד שומני ועוד), בעיות גדילה (FTT ) ועוד. לדיאטנית ילדים כישורים בין אישיים רבים כגון: יכולת להתחבר עם ילדים, להבין את עולמם ולתווך את עולם התזונה באופן נגיש, נעים, חם וחיובי. כמו כן הדיאטנית נדרשת להבין את האינטרקציות המשפחתיות ולבצע הדרכות הורים בנושא התזונה כדי ליצור שפה משותפת בין הילד ובין ההורים בדרך שתייצר הצלחה לטווח הרחוק בסיום הטיפול.

מה כוללת תוכנית ייעוץ תזונתי עם דיאטנית לילדים?

 מפגשים עם הילד- מפגשים אלה מתקיימים באופן המותאם לילדים באופן חוויתי הנועד ליצור חיובי לנושא התזונה.

 מפגשים משותפים- מטרתם להבין ולשפר את האינטראקציה בין ההורים לילד בתחום התזונה.

 הדרכות הורים – נועדו לתת כלים העוזרים בטיפול התזונתי ולשים דגש על המסרים העוברים לילד על מנת להניע שינוי בצורה סמכותית.

 הכנת מסגרת אכילה מותאמת אישית הכוללת התייחסות לסדר היום והאילוצים המשפחתיים.

 ליווי אישי צמוד של דיאטנית קלינית מוסמכת עם אפשרות להתייעץ גם מעבר לזמני המפגשים.

יתרונות שירות דיאטנית ילדים שמגיעה עד אליך

היתרון הבולט של דיאטנית ילדים הוא שהיא מגיעה עד הבית לסביבה המוכרת, מה שמאפשר להבין טוב יותר את הסביבה המשפחתית והאישית. בזכות ההגעה אל הילד נוצר קשר טוב וחם, מהר יותר מאשר בקליניקה. הדיאטנית נמצאת בקשר רציף עם הילד וההורים מה שבסופו של דבר מגביר את ההענות לטיפול ואחוזי ההצלחה בהתאם. הילדים מרגישים ביטחון בסביבה המוכרת ולחלק מהילדים הסובלים מעודף משקל זה אף חוסך את "הבושה" ואת הטירטור של ההורים לחכות בתור לדיאטנית. מלבד יתרונות אלו, במידת הצורך הדיאטנית מצטרפת לקניות המשפחה, לבישול ועוד.

תיאום ציפיות עם הדיאטנית הוא קריטי להצלחה

דיאטנית הילדים תערוך תיאום ציפיות שהינו קריטי לתהליך- האחריות לשינוי מוטלת בעיקר על ההורים. לפעמים ישנה איזושהיא צפייה גלויה או סמויה מצד ההורים שעכשיו "דאגתי להביא דיאטנית ילדים הביתה היא תתקן את הילד ותחזיר אותו משופר". מניסיוננו זה פשוט לא עובד. אמנם ככל שהילד גדול יותר, כך הוא יכול לקחת על עצמו יותר אחריות, אך עם זאת לפחות 50% מההצלחה לבצע את השינוי לטווח הארוך תלויה בשיתוף פעולה של ההורים והדוגמא האישית אותם הם נותנים לילדיהם. לצערי בחלק קטן מהמקרים בגלל חוסר הענות של ההורים לתהליך ולשינויים הנדרשים אנחנו נאלצים להפסיק את הטיפול על מנת למנוע תסכול של הילד. חשוב להבין שדיאטנית ילדים יכולה להדריך, ללמד ולמצוא יחד עם המשפחה פתרונות מעולים ויצירתיים אך אל לצפות שאת כל השינויים יעשה הילד.

לתיאום דיאטנית קלינית אישית מתמחה בילדים, אנחנו מזמינים אותך להשאיר פרטים כאן ונחזור אליך בהקדם

מאמרים בתזונה

רומנציות על אכילה

7 דרכים לטפל ברומינציה- מחשבות טורדניות על אכילה ומשקל

פירוש המילה רומנציה בעברית הוא "להעלות גירה" ובסלנג "לחפור את הראש". למעשה, מדובר במחשבות חוזרות ונשנות, בדר"כ בגוון שלילי…

טיפים לתזונה נכונה

כמות הסוכר במזון

כמות הסוכר במזון שלנו- סרטון מפתיע!

לפי הסטטיסטיקה אחד מתוך 3 תינוקות שנולדים היום יחלה בסכרת במהלך חייו ובמקביל שכיחות השמנת ילדים הולכת ועולה. בתזונה שלנו, אנחנו צורכים…

מתכונים בריאים

קרקר קינואה כשר לפסח

קרקר קינואה כשר לפסח

יתרונות תזונתיים מתכון כשר לפסח, עשיר בסיבים תזונתיים, בנוגדי חמצון ושומנים בלתי רווים מהצומח רכיבים 1/3 כוס שמן, עדיף שמן זית 4 ביצים 1/3 כוס…